20 let Agroleasingu

20 let Agroleasingu

Jindřichův HradecJindřichohradecká společnost AGRO LEASING J. Hradec s.r.o. je letos na trhu právě dvacet let.

 

Za dvě desetiletí pomohla prvotní investicí více než osmi tisícům klientů z řad autodopravců, zemědělců i jiných podnikatelů k založení nových firem nebo k rozšíření jejich vozového a strojního parku. Ve více než 14 tisících uzavřených smluv se soustředí především na financování formou leasingu a úvěru dopravní techniky, zejména nákladních automobilů, tahačů, návěsů, autobusů, traktorů, zemědělských, stavebních i lesnických strojů ale také třeba i kancelářské a výpočetní nebo zdravotní techniky.

Od svých počátků společnost expandovala prakticky na celé území republiky a dnes již není v naší zemi region, kde by nenabízela své služby. Agro Leasing je od počátku své existence členem České leasingové a finanční asociace (ČLFA), kde se mimo jiné snaží o kultivaci nebankovního finančního trhu. Svým členstvím v asociaci vysílá veřejnosti signál, že dodržuje etický kodex. „Pravidla samoregulace na finančním trhu jdou často nad rámec zákonných požadavků a klientům dávají jistotu, že nebudou kráceni na svých právech a že se jim v úrovni finančních služeb dostane více než obvyklý standard.“ vysvětluje jednatel Tomáš Drnek výhody členství finančních institucí v ČLFA pro klienty.

I přesto, že v celém finančním světě propukla ekonomická krize, dokázal Agro Leasing udržet svou firemní strategii a trvale investičně podporoval nejen své ale i nové klienty. Tato strategie se dlouhodobě podle jednatele společnosti Tomáše Drnka vyplatila a v duchu firemního sloganu „spolehlivě, odpovědně, s respektem…“ pomohla společnost Agro Leasing přestát řadě firem investičně nejisté období.

„Bez ohledu na aktuální výkyvy trhu ať již krátkodobé či dlouhodobější snažíme se náš přístup ke klientům zachovat a poskytnout všem zájemcům o financování maximální možné výhody. Nechceme měnit podmínky pro investice, abychom mezi obchodní partnery nevnášeli nejistotu. Zakládáme si na tom, že jsme stabilní institucí a naši zákazníci i dodavatelé přesně vědí, co od nás mohou nejen očekávat ale taky požadovat,“ vysvětlil Tomáš Drnek a dodal, že hlavní devizou Agro Leasingu je kromě velkého důrazu na odpovědné financování i jeho flexibilita. „Snažíme se pro každého klienta najít řešení, které maximálně pokrývá jeho skutečné potřeby a nejednat podle předem vytvořených šablon produktů. Leasing je vždycky třeba nastavit tak, aby mohly být spokojené všechny tři zúčastněné strany – tedy dodavatel, zákazník i my. Proto je mimo jiné nutné jednat pružně a rychle, což je podle mého věc, kterou naši partneři nejvíce oceňují,“ míní jednatel.

Ačkoliv se společnost Agro Leasing dá v dnešní době označit jako tradiční, neznamená to, že by se bránila zavádění nejrůznějších novinek a inovací. „To, že se pomalu začíná stírat rozdíl mezi leasingem a úvěrem, již není nic nového. Tyto produkty dnes již kráčí ruku v ruce. My se však snažíme jít ještě o kousek dál.“ podotkl Tomáš Drnek. „Samozřejmostí dnes je například možnost splácení v eurech či prodloužení splácení smlouvy i na 6 let, snížení splátek dle sezónnosti nebo jejich odložení až o tři měsíce. Společnost se neustále snaží podporovat začínající podnikatele, kteří mají většinou se získáním leasingu či úvěru obtíže. Právě nyní pro ně máme připravenu akční nabídku s třicetiprocentní akontací.“

Společnost AGRO LEASING citlivě vnímá i potřeby svého okolí mimo svůj hlavní obor působnosti a dlouhodobě spolupracuje s občanským sdružením OKNA, které se věnuje poskytování sociálních služeb v oblasti péče o děti s handicapem. „Podporujeme také Veslařský klub Vajgar, jehož jsme generálním partnerem a těšíme se z toho, že tradiční sport v Jindřichově Hradci má řadu mladých nadšených veslařů, jakož i z úspěchů olympijských medailistů, kteří se účastní podzimního Chalupa Cupu.“ doplňuje Tomáš Drnek další spolupráci.

Rozšíření internetu a zvýšená mobilita umožňují komunikovat a řešit řadu požadavků našich klientů prostřednictvím webového rozhraní. Návštěvníci webu www.agroleasing.cz zde najdou řadu předpřipravených formulářů včetně všech žádostí o financování, které je tak možné vyplnit z pohodlí domova nebo kdekoliv na cestách prostřednictvím mobilního připojení k internetu.


ON-LINE Žádost
o poskytnutí financování